Jak zacząć przygodę z tuningiem aut?

Zwiększenie mocy oraz cech jezdnych pojazdu to częste wymagania zapalonych hobbystów. Z pomocą ku temu przychodzi chiptuning, a rezultaty tej modyfikacji będą dostrzegalne nie jedynie na wykresie z hamowni, niemniej jednak też w czasie jazdy samochodem, jaki da użytkownikowi nowe możliwości.

Do jakiej mocy można podwyższyć parametry auta za sprawą samego chiptuningu?

Choć możliwości podwyższenia ilości koni mechanicznych za sprawą tej przeróbki są bardzo wielkie, nie wiąże się to jednakże z rozsądkiem. Choć mocy nigdy za mało, trzeba liczyć się z tym, że nie wolno z tym przesadzić, ze względu na to, że silnik ma prawo ulec zniszczeniu. By modyfikacja pozostała przeprowadzona w prawidłowy sposób, w pierwszej kolejności wypada sprawić obecną wydajność oraz sprawność silnika. Jeżeli są jakiekolwiek usterki, wypada je wykluczyć, po czym ponownie sprawić wydajność pojazdu na hamowni. Doświadczony ekspert powinien dopiero teraz przejść do rzeczy oraz precyzyjnie zwiększyć moc silnika w taki sposób, aby nie był on nazbyt przeciążony.

Co, jeśli moc pojazdu ciągle jest nazbyt niska?

Jeśli konsumentowi nie wystarcza podwyższenie mocy pojazdu na poziomie blisko 5-10%, powinien wprowadzić inne poboczne modyfikacje jak np. intercooler, turbosprężarka czy filtr stożkowy. Wtenczas możliwości pracy napędu będą wyższe. Wobec tego fachowiec będzie mógł zwiększyć moc silnika jeszcze znacznie bardziej. Trzeba jednakże pamiętać, że w parze ze zwiększaniem mocy pojazdu, powinno iść również jego wyhamowywanie. Stąd, jeżeli użytkownik pragnie o wiele podwyższyć jego moc, musi liczyć się również z pomocniczymi kosztami wynikającymi z wymiany choćby wentylowanych tarcz hamulcowych, zacisków czy również klocków.

Co zapewnia chiptuning?

Wzrost mocy pojazdu to pokaźniejsza dynamika i lepsze przyspieszenie pojazdu, które zapewnia pokaźniejsze bezpieczeństwo chociażby podczas wyprzedzania, jakie to należy wykonać jak najszybciej. Akcesoryjnym walorem tej modyfikacji jest również możliwość rozerwania się na torze oraz sprawdzenia możliwości pojazdu. Więcej na https://synektune.pl

Related Posts