Suwalszczyzna z Suwałkami na czele – to należy sprawdzić!

Nie ma tutaj miejsca na monotonię, ale za to jest nieskończenie wiele możliwości spędzenia wolnego czasu tak, jak kochasz. Suwałki to nadzwyczajne miejsce na mapie Polski, do którego należałoby się wybrać chociaż raz, by przekonać się o uroku tego miasta osobiście. Czas w związku z tym bliżej zerknąć na Suwalszczyznę, jaka ma prawo stać się Twoją weekendową weną na kolejny wypad z rodziną, czy znajomymi.

Co musisz wiedzieć o Suwałkach?
Suwałki stanowią część województwa podlaskiego. Mieszczą się w południowo-wschodniej Polsce i stanowią siedzibę powiatu suwalskiego. Już pod koniec XVII wieku wolno było odszukać pierwsze wzmianki o Suwałkach, zatem nie jest to niezwykle wiekowe miasto, ale na pewno interesujące.
Współcześnie miasto liczy sobie prawie że 70 tysięcy współlokatorów. Kwitnie pod względem kultury, ekonomii i edukacji. Mieszka się tu odpowiednio, o czym dowodzą zajmujące wydarzenia i newsy, z jakimi można się zapoznać z pomocą lokalnego portalu http://suwalki.net.pl . To nadzwyczaj wyśmienity serwis dla wszystkich zaintrygowanych prawdziwym obliczem Suwałk.

Co czyni Suwałki szczególnym, polskim biegunem północnym?
Można zauważyć z roku na rok coraz większe zainteresowanie Suwałkami oraz to nie tylko wśród polskich turystów. Każdy, kto szuka spokoju, ciszy oraz kocha spędzać wolny czas w ładnych okolicznościach przyrody – będzie rad. Suwałki, a w związku z tym stolica Suwalszczyzny wyróżniają się w zasadzie atrakcyjnym położeniem geologicznym, które to przyczyniło się do mianowania tego miejsca “Polskim Biegunem Północnym”.

Co wynika ze specyficznego mikroklimatu, z jakiego znana jest Suwalszczyzna?

  • gorące oraz parne lata,
  • mroźne i długie zimy.

Jednakże Suwałki to dużo więcej niż rzeczywiście konkretne czucie uroków pogody. Do tego miejsca tłumnie przyciągają entuzjaści historii, gdyż przygraniczne położenie tego miasta dopisuje historycznej różnorodności.
Suwalszczyzna – to musisz ujrzeć na własne oczy!
Jeśli wybierając miejsce na urlop, szukasz takiego, w jakim nie zaznasz nudy – Suwalszczyzna jest zdecydowanie odpowiednim wyborem. Bez względu na to, czy bardziej interesuje Cię aktywny wypoczynek, czy ciekawa architektura – wszystko to odszukasz w tej części Polski, a jeśli poszukujesz więcej informacji przed rezerwacją noclegu – należałoby spojrzeć tu: http://suwalki.net.pl/suwalszczyzna . Wszystko, co pragniesz wiedzieć – w jednym miejscu!

Suwalszczyzna – co zachęci Cię, by tam się wybrać?

  • wydarzenia kulturalno-sportowe,
  • liczne galerie oraz muzea
  • zachwycające obiekty sakralne,
  • wyśmienite zaplecze kuchni regionalnej,
  • gigantyczne zaplecze miejsc noclegowych.

Zalew Arkadia zdaniem dużej grupy ludzi będzie tym miejscem na Suwalszczyźnie, jaki koniecznie trzeba zobaczyć. To 11 hektarów powierzchni wody, gdzie można spędzić właściwie przyjemnie czas. Historia tego miejsca sięga XVIII wieku! Dzisiaj wolno odnaleźć tam boisko, ścieżkę rowerową, lub plenerową siłownię. Jest nawet miejsce do plażowania, czy gry w tenisa. Teren ten jest faktycznie atrakcyjny oraz z zapałem odwiedzany, szczególnie latem. Trzeba niemniej jednak przyznać, iż w czasie chłodniejszych miesięcy też ma w sobie w gruncie rzeczy dużo wdzięku. Ewidentnie to wyłącznie maleńki skrawek tego, co Suwałki, jak oraz Suwalszczyzna mają do zaoferowania.